DRUKARKA LASEROWA CZY ATRAMENTOWA ???
Optymalne rozwiązanie i redukacja kosztów???

Decyzja o wyborze drukarki atramentowej lub laserowej nie jest łatwa ponieważ wiążą sie z nią kolejne wydatki na ekploatacje, w zależności od tego jaką drukarkę wybierzemy koszta jakie wydajemy na materiały eksploatacyjne bedą różne. Decydującym parametrem jest też cena zaakupu urządzenia dlatego powinnismy optymalnie dobrać drukarkę do specyfiki dokumentów jakie drukujemy.

Jednym z ograniczeń jakie są narzucone z góry to maksymalny dormat wydruku w przypadku drukarki laserowej, aktualnie na rynku nie ma drukarki laserowej która drukuje w formacie większym niż A3. Jeżeli więc nnie będziemy potrzebowali większych formatów a jednocześnie dysponujemy kilkoma tysiącami na zakup kolorowej drukarki formatu A3 to decyzja jesst jak najbardziej uzasadniona, inwestycja ta zwroci sie w postaci lepszej wydajnosci drukowania i redukcji kosztów ekploatacyjnych.

Drukarka atramentowa formatu A3 to już nie taki duży wydatek, obecnie na rynku jest kilka modeli różnycch producentów które można nabyć nawet poniżej 1000zł np: Epson Stylus Office B1100

Ostateczna cena wacha się w zależności od tego jaki sklep komputerowy wybierzemy.
epson


W przypadku tego modelu trudno mówić o wydajności czy komforcie pracy w grupie(brak karty sieciowej), jednak jeżeli dysponujemy ograniczonymi funduszami jest to rozwiązanie odpowienie dla nas.
Copyright 2007-2009 © www.projektIT.pl usługi informatyczne


monitory lcd | komputery | notebooki | drukarki | projektory | poradnik jak wybrać komputer